Aukce

Aukce šampionů a vzácných vín, stejně jako literární konference, je doprovodnou akcí Dne vína.

Aukce začíná tradičně dvě hodiny po začátku koštu, takže případní dražitelé nemusejí mít obavu, že přijdou o možnost zavčas ochutnat ty nejlepší vzorky, které pravidelně „mizejí“ nejrychleji. Naopak dražitelům případné rozveselení vínem doporučujeme – daleko lépe se jim pak bude zvedat ruka s číslem. Nemusíte se ovšem bát, výtěžek z této aukce nepropijeme, ani si tučnou sumu neodnese vinař, který víno vystavil, nýbrž putuje z Buchlova na dobročinné účely do našeho regionu. V minulosti jsme tak například mohli přispět na invalidní vozík Adamovi ze Starého Města, který se narodil s dětskou mozkovou obrnou.

Aukce je opět akcí, kde se snoubí vážná věc se zábavou. Obavy nejsou na místě – vína se dají vydražit v řádu sto- a tisícikorun – váš rozpočet si jistě nezruinujete, přispějete na dobrou věc a ještě si odnesete velmi kvalitní víno, o kterém se během licitace dozvíte rozličné zajímavosti a doporučení k podávání.

Folklorní studio Buchlovice


Den vína 2019, 13. dubna, hrad Buchlov

Vážení milovníci vína a přátelé dobrých skutků,

stejně jako v minulých letech, tak i letos proběhne v rámci Dne vína v Buchlovicích dobročinná aukce šampionů a vzácných vín. Tato aukce se bude konat v sobotu 13. dubna v 18.00 hodin v prostorách vinotéky hradu Buchlova. Výtěžek aukce bude věnován rodině s postiženými trojčátky.

V únoru 2017 se rodině na Uherskohradišťsku předčasně narodila trojčátka – holčičky Amálka, Viktorka a Žofinka. Děvčátka se narodila v pátém měsíci těhotenství a přinesla si na svět vážné zdravotní obtíže. Prodělala řadu operací, prošla specializovanými zdravotnickými zařízeními po celé Moravě a postupně se dostávala do rodiny. Od listopadu 2017 bydlí s rodiči v malém 2+1 domečku.

Děti vyžadují čtyřiadvacetihodinovou péči a z tohoto důvodu maminka již pravděpodobně nebude nikdy pracovat. Navíc je péče o ně velmi finančně náročná – cestovné, nákup rehabilitačních pomůcek, speciální výživa…

Tatínek k tomu dodává: „Teď hlavně chceme přistavět pokojíček a zařídit jej tak, aby rozvíjel a stimuloval vývoj holčiček, protože to jsou velké bojovnice, které se nevzdávají! Shánět finance je pro nás velmi náročné, a proto uvítáme jakoukoliv pomoc.“

Tím, že vydražíte jeden z raritních vzorků, můžete mít radost dvojnásobnou! Kromě skvělého vína získáte i potěšení z toho, že jste pomohli někomu, kdo to opravdu moc potřebuje!

Aukce šampiónů a vzácných vín začíná na hradě Buchlově v 18:00.
Těšíme se s Vámi brzy na shledanou!Aukční řád

1. Aukce se řídí běžnými pravidly pro aukce a tímto řádem.

2. Vzorky vín budou draženy jako jednotlivé lahve nebo jako sada lahví.

3. Dražitel si vyzvedne dražební číslo proti složené záloze ve výši 100 Kč. Pomocí tohoto čísla draží. Záloha bude vrácena po vrácení dražebního čísla, což lze učinit nejpozději 1 hodinu po ukončení aukce. Dražba bez dražebního čísla není dovolena.

4. Dražitel činí své nabídky výrazným zvednutím dražebního čísla a zvoláním své nabídky.

5. Nejnižší povolené příhozy činí 10 Kč.

6. Licitátor zahájí dražbu oznámením čísla dražebního vzorku, odrůdy, ročníku a výrobce vína, které se draží.

7. Dražba probíhá tak dlouho, dokud činí dražitelé vyšší nabídky.

8. Dražba směrem dolů není možná.

9. Do jedné hodiny po ukončení aukce je vydražitel povinen zaplatit vydraženou částku a převzít vydražený vzorek vína. Neučiní-li tak do jedné hodiny, propadá tento vzorek organizátorům aukce a záloha na dražební číslo se nevrací.

Aukční číslo zakoupíte u pokladny nebo v aukční síni před začátkem aukce. Seznam vzorků nabízených v aukci je k dispozici u pokladen.