Aukce

Aukce šampionů a vzácných vín, stejně jako literární konference, je doprovodnou akcí Dne vína.

Aukce začíná tradičně dvě hodiny po začátku koštu, takže případní dražitelé nemusejí mít obavu, že přijdou o možnost zavčas ochutnat ty nejlepší vzorky, které pravidelně „mizejí“ nejrychleji. Naopak dražitelům případné rozveselení vínem doporučujeme – daleko lépe se jim pak bude zvedat ruka s číslem. Nemusíte se ovšem bát, výtěžek z této aukce nepropijeme, ani si tučnou sumu neodnese vinař, který víno vystavil, nýbrž putuje z Buchlova na dobročinné účely do našeho regionu. V minulosti jsme tak například mohli přispět na invalidní vozík Adamovi ze Starého Města, který se narodil s dětskou mozkovou obrnou.

Aukce je opět akcí, kde se snoubí vážná věc se zábavou. Obavy nejsou na místě – vína se dají vydražit v řádu sto- a tisícikorun – váš rozpočet si jistě nezruinujete, přispějete na dobrou věc a ještě si odnesete velmi kvalitní víno, o kterém se během licitace dozvíte rozličné zajímavosti a doporučení k podávání.

Chtěli bychom zde poděkovat všem, kteří se na případnou aukci chystají, ale i všem dražitelům, kteří se v minulosti dražeb zúčastnili - DĚKUJEME!!!

Folklorní studio Buchlovice


Den vína 2022, 9. dubna v 18.00 hodin v areálu Hotelu Buchlov

Vážení milovníci vína a přátelé dobrých skutků,

stejně jako v minulých letech, tak i letos proběhne v rámci Dne vína v Buchlovicích dobročinná aukce šampionů a vzácných vín. Výtěžek aukce bude věnován rodině se dvěma postiženými dětmi ve věku 17 let.

Do začátku jara 2005 si žila mladá rodina z Uherského Hradiště poklidným životem. Měli zdravou čtyřletou dcerku a nic nenasvědčovalo tomu, že se jejich situace brzy zásadně změní. V dubnu 2005 se jim ale předčasně narodila trojčátka – Simonka, která zemřela měsíc po narození, Nikolka a Milánek. Oba jsou těžce zdravotně a mentálně postižení, nechodící a odkázaní na pomoc druhých. Milan byl dvakrát na operaci očí, ta ale nedopadla dobře, a zůstal nevidomý. Aby toho nebylo málo, z tatínka se v té době stal po úraze invalidní důchodce. Maminka musela opustit zaměstnání, aby se mohla naplno věnovat svým dětem.

Bydlí v nevyhovujícím bytě 2+1 v prvním patře rodinného domu, kde se péče o téměř sedmnáctileté děti stává den ode dne obtížnější. Nemají k dispozici zvedací zařízení ani větší prostor, který je nutný pro zajištění jejich specifických potřeb (přenášení z lůžka do koupelny či kuchyně, je problém se dostat z domu k lékaři, do školy či na rehabilitaci.

Tatínek k tomu dodává: „péče o děti je finančně velmi náročná, hodně stojí zejména zdravotní pomůcky, léky, cestovné... Po smrti dědečka se nám nabízí možnost zrekonstruovat přízemní domek na bezbariérové bydlení. Naším snem je zařídit tam velký pokoj pro děti propojený s koupelnou a vybavený zvedacím zařízením. Velmi by nám to ulehčilo v naší těžké životní situaci a určitě by se ulevilo i našemu zdraví. Nejsem si ale jistý, že na to dokážeme sehnat peníze. To je pro nás velmi náročné. Proto budeme opravdu vděční za jakoukoliv pomoc.“

Tím, že vydražíte jeden z raritních vzorků, můžete mít radost dvojnásobnou! Kromě skvělého vína získáte i potěšení z toho, že jste pomohli někomu, kdo to opravdu moc potřebuje!

Těšíme se s Vámi brzy na shledanou!Aukční řád

1. Aukce se řídí běžnými pravidly pro aukce a tímto řádem.

2. Vzorky vín budou draženy jako jednotlivé lahve nebo jako sada lahví.

3. Dražitel si vyzvedne dražební číslo proti složené záloze ve výši 100 Kč. Pomocí tohoto čísla draží. Záloha bude vrácena po vrácení dražebního čísla, což lze učinit nejpozději 1 hodinu po ukončení aukce. Dražba bez dražebního čísla není dovolena.

4. Dražitel činí své nabídky výrazným zvednutím dražebního čísla a zvoláním své nabídky.

5. Nejnižší povolené příhozy činí 50 Kč.

6. Licitátor zahájí dražbu oznámením čísla dražebního vzorku, odrůdy, ročníku a výrobce vína, které se draží.

7. Dražba probíhá tak dlouho, dokud činí dražitelé vyšší nabídky.

8. Dražba směrem dolů není možná.

9. Do jedné hodiny po ukončení aukce je vydražitel povinen zaplatit vydraženou částku a převzít vydražený vzorek vína. Neučiní-li tak do jedné hodiny, propadá tento vzorek organizátorům aukce a záloha na dražební číslo se nevrací.

Aukční číslo zakoupíte u pokladny nebo v aukční síni před začátkem aukce. Seznam vzorků nabízených v aukci je k dispozici u pokladen.