Den vína 2022, 9. dubna v 18.00 hodin v areálu Hotelu Buchlov

Vážení milovníci vína a přátelé dobrých skutků,

stejně jako v minulých letech, tak i letos proběhne v rámci Dne vína v Buchlovicích dobročinná aukce šampionů a vzácných vín. Výtěžek aukce bude věnován rodině se dvěma postiženými dětmi ve věku 17 let.

Do začátku jara 2005 si žila mladá rodina z Uherského Hradiště poklidným životem. Měli zdravou čtyřletou dcerku a nic nenasvědčovalo tomu, že se jejich situace brzy zásadně změní. V dubnu 2005 se jim ale předčasně narodila trojčátka – Simonka, která zemřela měsíc po narození, Nikolka a Milánek. Oba jsou těžce zdravotně a mentálně postižení, nechodící a odkázaní na pomoc druhých. Milan byl dvakrát na operaci očí, ta ale nedopadla dobře, a zůstal nevidomý. Aby toho nebylo málo, z tatínka se v té době stal po úraze invalidní důchodce. Maminka musela opustit zaměstnání, aby se mohla naplno věnovat svým dětem.

Bydlí v nevyhovujícím bytě 2+1 v prvním patře rodinného domu, kde se péče o téměř sedmnáctileté děti stává den ode dne obtížnější. Nemají k dispozici zvedací zařízení ani větší prostor, který je nutný pro zajištění jejich specifických potřeb (přenášení z lůžka do koupelny či kuchyně, je problém se dostat z domu k lékaři, do školy či na rehabilitaci.

Tatínek k tomu dodává: „péče o děti je finančně velmi náročná, hodně stojí zejména zdravotní pomůcky, léky, cestovné... Po smrti dědečka se nám nabízí možnost zrekonstruovat přízemní domek na bezbariérové bydlení. Naším snem je zařídit tam velký pokoj pro děti propojený s koupelnou a vybavený zvedacím zařízením. Velmi by nám to ulehčilo v naší těžké životní situaci a určitě by se ulevilo i našemu zdraví. Nejsem si ale jistý, že na to dokážeme sehnat peníze. To je pro nás velmi náročné. Proto budeme opravdu vděční za jakoukoliv pomoc.“

Tím, že vydražíte jeden z raritních vzorků, můžete mít radost dvojnásobnou! Kromě skvělého vína získáte i potěšení z toho, že jste pomohli někomu, kdo to opravdu moc potřebuje!

Těšíme se s Vámi brzy na shledanou!